środa, 20 marca 2013

W Domu Tkacza

Pewnego razu, a było to w zimie, Alicja trafiła do swojej Krainy Czarów. Dokładniej do Rościszowa, gdzie znajduje się Dom Tkacza. Wybudowany w połowie XVIII wieku dom odzyskał niedawno swój pierwotny wygląd, a wszystko dzięki dwojgu wrażliwych ludzi - Joannie i Wojtkowi. Krok po kroku, kamień po kamieniu odkrywali jego prawdziwe oblicze, zatarte przez czas. Relacje z prac remontowo-budowlanych znajdziecie na "Tkaczowym" blogu. Tylko uwaga, bo to wciągająca i fascynująca lektura!
Dom-pensjonat jest wymarzonym miejscem na spędzenie czasu w magicznych Górach Sowich, a jego charakter można opisać jako "piękny dolnośląski". Piękny, bo dopieszczony w każdym szczególe, a dolnośląski, bo zapełniony zabytkowymi sprzętami charakterystycznymi dla regionu.
Aby dom nie był tkacki tylko z nazwy, stanęły w nim krosna. Pomogłam w uruchomieniu starego warsztatu tkackiego. Udało się :-) Dołączam zdjęcia autorstwa Joanny.
W zimowej scenerii

wtorek, 19 marca 2013

Wspaniałe spotkanie | A wonderful meeting

Tkackie spotkanie, które zorganizowała u siebie Beata minęło w twórczej i gwarnej atmosferze. Dziękuję wszystkim za wspólną zabawę :) Relacja na blogu gospodyni: kreatywna sobota - czyli pierwsze otwockie spotkanie tkaczek.
Pachnąca pamiątka i dwa małe grzeszki z warszawskiego Amiqs ;)
// A wonderful craft meeting organized by Beata: gallery.

sobota, 9 marca 2013

czwartek, 7 marca 2013

Kolejny film | Another film

Tym razem artystyczny, czy nawet artystowski :) Lecz nadal w klimatach związanych z tematyką opowiadanych tu historii.


CATERPILLAR from David Field on Vimeo.